Tuman Kengashi deputati Salohiddin Kuldashov "Markaz" mahallasida saylovchilar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi. Uchrashuvda 2-chorak yakunlari bo‘yicha tuman va mahalla darajasida amalga oshirilgan ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish ishlari, ta’lim, sog‘liqni saqlash, ijtimoiy himoya sohalaridagi natijalar, shuningdek, fuqarolarning hayot sifatini yaxshilashga qaratilgan loyihalar bo‘yicha batafsil axborot taqdim etildi.
Deputat o‘z chiqishida tuman hokimligi va mahalliy boshqaruv organlari tomonidan joriy etilgan yangi tashabbuslar hamda saylovchilar murojaatlarini ko‘rib chiqish va hal etishga oid chora-tadbirlar haqida so‘zlab berdi.
Saylovchilar o‘zlarini qiziqtirgan masalalar, jumladan, ijtimoiy infratuzilma, yo‘l va kommunal xizmatlar, yoshlar uchun qo‘shimcha imkoniyatlar yaratish haqida savollar berdi. Deputat barcha murojaatlarni diqqat bilan tinglab, muammolarni hal etishda yondashuvlarni takomillashtirish va javobgarlikni oshirishga doir rejalari bilan o‘rtoqlashdi.
Uchrashuv yakunida deputat saylovchilar bilan kelgusidagi hamkorlik va muloqotni davom ettirish, shuningdek, ularning hayot sifatini yaxshilash uchun birgalikda ishlashga tayyor ekanligini ta’kidladi.