Xalq deputatlari Sardoba tuman Kengashi
Xalq deputatlari Sardoba tumani Kengashi deputati G.Abdumalikova “Yosh liderlar” o‘quv dasturi bitiruv marosimi: bilim, amaliyot va yutuqlar sarhisobi.
2025-yil 25-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat siyosati va boshqaruvi akademiyasida “Yosh liderlar” dasturining tantanali bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi.
Marosim avvalida Akademiya rektori Jasur Salixov so‘zga chiqib, dastur mazmuni, yo‘nalishlari hamda erishilgan natijalar haqida to‘xtalib o‘tdi. U “Yosh liderlar” dasturini zamonaviy boshqaruv tizimi uchun yosh kadrlarni tayyorlashda muhim qadam sifatida e’tirof etdi.
Dastur O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi topshirig‘i asosida Boshqaruv samaradorligi agentligi va Koreya Respublikasining Inson resurslarini rivojlantirish milliy instituti bilan hamkorlikda amalga oshirildi.
Tinglovchilar orasida Xalq deputati Sardoba tuman kengashi deputati Abdumalikova Guljaxon Axatqulovna ham ishtirok etdi va sertifikat bilan taqdirlandi.