Xalq deputatlari Qiziriq tumani Kengashining doimiy komissiyalarining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 23-yanvar kuni xalq deputatlari Qiziriq tumani Kengashining doimiy komissiyalarining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda tuman ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari, jamoat xavfsizligi xizmati boshlig‘i Ulug’ov Qaxramon Xudoynazarovichning tuman hududida jinoyatchilikka qarshi kurash, huquqbuzarliklarning oldini olish, korrupsion holatlarga barham berish, jamoat tartibini saqlash hamda fuqarolar xavfsizligini ta’minlash hamda 2023-yil to‘rtinchi chorak davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida hisoboti, tuman iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari S.To‘xtamishovning tuman mahalliy budjetining qo‘shimcha manbalari hisobidan mablag‘ ajratish to‘g‘risida, tuman budjetining
2024-yil boshida shakllangan erkin qoldiq mablagʻlari hisobidan mablagʻ ajratish toʻgʻrisida, tuman mahalliy budjetining 2023-yil yakunlari bo‘yicha fuqarolarning tashabbusli budjet jarayoniga keng jalb qilinishi yuzasidan amalga oshirilgan tadbirlar natijalari to‘g‘risidagi hisobotlari tinglandi. Xalq deputatlari Qiziriq tumani Kengashining navbatdagi sessiyasiga kiritish belgilandi.