Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгашидаги Ўзбекистон халқ демократик партияси депутатлик гурухи томонидан Ўзбекистон ХДП Марказий Кенгашининг топшириғига асасан “Йўлларни фақат автомобиллар учун эмас, пиёдалар учун ҳам қулай қилайлик!” шиори остида жойларда ўрганишлар юзасидан.
Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгашининг Ўзбекистон халқ демократик партияси депутатлик гурухи томонидан Ўзбекистон ХДП Марказий Кенгашининг топшириғига асасан “Йўлларни фақат автомобиллар учун эмас, пиёдалар учун ҳам қулай қилайлик!” шиори остида жойларда ўрганишлар ўтказиш бўйича туман ИИБ йўл харакати хавфсизлиги катта инспектори Ўрозов Алижон, туман ҳокимининг қурилиш ишлари бўйича ўринбосари Д.Абдуллаев ҳамда туман Кенгаши депутатлари иштирокида А-373 “М-39 Гулистон-Бўка-Ангрен-Қўқон ва Андижон орқали Ўш” автомобил йўлининг Бўстон тумани марказидан ўтган катта магистрал йўл бўйларида пиёдалар учун қулайликлар яратилиши борасидаги ишлар депутатлик ва жамоатчилик назорати тартибида ўрганилди.