Joriy yilning 15-may kuni ta’lim tizimini rivojlantirish, pedagog xodimlarni qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlarini takomillashtirishga bag‘ishlangan yig‘ilishga munosabat
Azaldan yurtimizda yoshlar ta’lim-tarbiyasiga muhim masala sifatida qarab kelingan. Ilmli, zukko, tarbiyali yoshlari ko‘p bo‘lgan mamlakatning rivojlanishi, uning jahon taraqqiyoti darajasiga erishuvi tez va oson amalga oshadi.
Xususan, joriy yilning 15-may kuni ta’lim tizimini rivojlantirish, pedagog xodimlarni qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlarini takomillashtirishga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazilib, unda yoshlar ilmi, ularning ta’lim-tarbiyasini kuchaytirishga qaratilgan masalalar muhokama etildi. Albatta, ta’lim-tarbiyaga e’tibor-kelajagimiz bo‘lgan yoshlarni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan e’tibordir.
Ushbu yig‘ilishda Yurtboshimiz tomonidan ilgari surilgan “Prezident iqtidorli farzandlari” milliy dasturini boshlash haqidagi takliflari ta’limda amalga oshirilayotgan islohotlarning yuqori bosqichga ko‘tarilganidan dalolatdir.