DEPUTATLAR O‘Z SAYLOVCHILARI OLDIDA AXBOROT BERDI.
💸Joriy yilning 5-aprel kuni Sanchiqul mahalla fuqarolari yig'inida joylashgan 123-sonli umumta’lim maktabi binosida xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashi deputati Inobat Bobokulova 2025-yil birinchi choragida amalga oshirilgan ishlar bo’yicha saylovchilar oldida axborot berdi.
💸Ushbu tadbirda 41-Mevali saylov okrugiga qarashli barcha mahalla yettiligi, mahalla faollari, tuman kengashi deputatlari, tuman kengash kotibiyati mudiri F.Xolmurodova, "Adolat" SD partiyasi tuman kengashi raisi X.Xayitova va boshqa mas’ullar ishtirok etishdi.
✨Deputat qilingan murojaatlar bo’yicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan batafsil axborot berganidan so’ng, kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan ayrim muammolarga ham to’xtalib o’tdi.
✨Shuningdek I.Bobokulova Sanchiqul va Navbahor mahalla fuqarolari uchun sayyor qabul tashkil etib fuqarolarning murojaatlarini urganildi.
✍️Sanchiqul mahalla fuqarolar yig’inida joylashgan 123-maktab va Navbahor mahalla fuqsrolar yig’inida joylashgan 60 -sonli umumta’lim maktabida yuqori sinf o’quvchilari uchun deputat va yoshlar uchrashuvi tashkil etilib, yoshlarga Prezidentimiz tomonidan berilayotgan keng imkoniyatlar mamlakatimizda olib borilayotgan islohotlat va ularning samarasi to’g’risida batafsil ma’lumotlar berdi.