Xalq deputatlari Chilonzor tuman Kengashi kotibiyati mudiri tomonidan Deputat Muxammedova Barno Farhadovna saylangan okrugdagi Katta Qozirobod maxallasida muammolarni o‘rganish maqsadida mahalla yetttiligi bilan uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuv davomida mahalladagi olib borilayotgan ishlar va jarayonlar bilan tanishdi.
Mahallada Ichki Ishlar Organlari tomonidan vakil biriktirilib, tumanni xavfsizligi borasidan keng ko‘lamli ishlar olib borilayotgani aniqlandi. Bundan tashqari mahallada yoshlar yetakchisi, ijtmoiy xodim va ayollar faolining jarayondagi ishlari bilan tanishdi.
Mahalla raisi tomonidan ko‘tarilgan bo‘sh binoni uzoq yillardan buyon aholiga xizmat qiluvchi 33-oilaviy poliklinikaga berish ishlarini sekin ketayotganligi muhokama qilindi.
Deputat Muxammedova Barno Farhadovna bilan bu borada deputatlik so‘rovi bilan tegishli tashkilotga murojaat qilishga kelishib olindi.