Xalq deputatlari Taxiatosh tumani Kengashi deputati N.Abduraxmanova Keneges ovul fuqarolar yig‘inida saylovchilarga hisobot berdi. Uchrashuv “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi maqsad va vazifalari doirasida o‘tkazildi.
Hisobot davomida deputat tomonidan o‘tgan davr mobaynida amalga oshirilgan ishlar, saylovchilar murojaatlari asosida ko‘rilgan chora-tadbirlar hamda ovul hududida ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish bo‘yicha bajarilgan ishlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, “O‘zbekiston – 2030” strategiyasida belgilangan ustuvor yo‘nalishlar — aholi farovonligini oshirish, infratuzilmani yaxshilash, ijtimoiy sohani rivojlantirish va fuqarolar bilan ochiq muloqotni kuchaytirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv davomida saylovchilar o‘z fikr va takliflarini bildirib, kelgusida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar yuzasidan fikr almashildi.