YOSHLAR O‘RTASIDA KITOBXONLIKNI KENG TARG‘IB QILISH
Kitob mutolaasi inson dunyoqarashini keng, tafakkurini boy qilish bilan birga, mulohazali, turli yot: g‘oyaviy, mafkuraviy, insonni kamolotiga ta’sir qiluvchi illatlar domiga tushib qolishdan asraydi. She’riyat mulkining sultoni Alisher Navoiy yozganidek, “Kitob-beminnat ustoz, bilim va ma’naviy yukaslishga erishishning eng asosiy manbai” xalqimizda kitob o‘qib bilim va munosib tarbiya olish, kasb-hunar o‘rganishning ahamiyatiga doir maqollar juda ko‘p. Yoshlarning hayotida kitobning alohida o‘rni bor. Chunki, yaxshi kitob insonda vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat tuyg‘ularini yuksaltirib, yaxshilik va ezgulikka undaydi. Shu maqsadda “Milliy tiklanish” demokratik partiyasining “Biz kitobsevar xalqmiz!” loyihasi doirasida Muzrabot tumani “Olmazor” mahallasida joylashgan 17-sonli maktabda tadbir o‘tkazdi. Tadbir davomida xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Artikova Umida Djumayevna o‘quvchilarga badiiy kitoblar sovgʻa qildi.