2025-yil 29-oktyabr kuni Xalq deputatlari Zafarobod tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘n to‘rtinchi sessiyasi bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 22-may kuni Xalq deputatlari Zafarobod tuman Kengashi deputatlaridan hamda tuman tashkilotlardan tuzilgan ishchi guruh a’zolari "Bo'ston" MFYdagi 1-sonli davlat ta’lim tashkiloti faoliyati bilan tanishdi, Yutuq kamchilik va muammolari o‘rganilib metodik yordamlar ko‘rsatildi.
Joriy yilning 22-may kuni Xalq deputatlari Zafarobod tuman Kengashi deputatlaridan hamda tuman tashkilotlardan tuzilgan ishchi guruh a’zolari "Uzun" QFYdagi 2-sonli davlat ta’lim tashkiloti faoliyati bilan tanishdi,
Zafarobod tumani Kengashi deputatlari tuman maktabgacha va maktab ta’limi faoliyatini o‘rganish oldidan o‘zaro kelishib olindi
Joriy yilning 21-may kuni Xalq deputatlari Zafarobod tuman Kengashi deputatlaridan hamda tuman tashkilotlardan tuzilgan ishchi guruh a’zolari "Pistalikent" ShFYdagi 12-sonli davlat ta’lim tashkiloti faoliyati bilan tanishdi
Joriy yilning 20-may kuni Xalq deputatlari Zafarobod tuman Kengashi deputatlaridan hamda tuman tashkilotlardan tuzilgan ishchi guruh a’zolari "Pistalikent" ShFYdagi 5-sonli oilaviy nodavlat ta’lim tashkiloti faoliyati o’rgandi
Xalq deputatlari Zafarobod tumani kengashi deputati D. Chankaeva "Birlik" mahallasida joylashgan 13-maktabda bo‘lib, yoshlar bilan uchrashdi
Xalq deputatlari Zafarobod tuman Kengashi deputati O‘.Dustova tomonidan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha yig'ilish o'tkazdi.
Xalq deputatlari Zafarobod tuman Kengashi deputati X.Ismatov saylovchilar bilan uchrashuv o'kazdi.
Xalq deputatlari Zafarobod tuman Kengashi kotibiyati mudiri B.Hamraqulov Zafarobod tumanidagi 4 va 6-sonli maktablarning 11-sinf o‘quvchilari bilan uchrashdi