Bolalar va o‘smirlar harbiy-vatanparvarlik harakati faoliyatini tashkil etish to‘g‘risida Ishtixon tumanida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi tizimidagi Ishtixon tuman ixtisoslashtirilgan maktabining “Vatan tayanchi” o‘quvchi yoshlari bilan 2024-yil 22-yanvar kuni “Shayxlar” mahalla fuqarolar yig‘inidagi barcha maktablarning Chaqiriqqa qadar boshlang‘ich tayyorgarlik rahbarlari, xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati M.Aliqulova va “Shayxlar” mahalla fuqarolar yig‘inidagi faollari bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 2-martdagi ““Vatan tayanchi” bolalar va o‘smirlar harbiy-vatanparvarlik harakati faoliyatini tashkil etish to‘g‘risida”gi PQ-150-sonli Qarori ijrosini ta’minlash maqsadida “Vatan tayanchi” o‘quvchi yoshlariga targ‘ibot va tashviqot ishlari olib borishdi.