O‘zbekiston Liberal demokratik partiya guruhi navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Bag‘dod tumanida 2025-2026-yillar kuz-qish mavsumiga tumandagi maktab va maktabgacha ta’lim tashkilotlarini issiqlik ta’minoti tizimini davlat xususiy sherikchilik asosida ta’minlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar yuzasidan tuman Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limining hisoboti eshitildi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston Liberal demokratik partiya guruhi deputatlariga, hisobotidan kelib chiqib 2025-2026-yillar kuz-qish mavsumida issiqlik tizimini ta’minlashda kamchiligi mavjud maktab va maktabgacha ta’lim tashkilotlari shuningdek, tuman tibbiyot birlashmasiga qarashli oilaviy polikilinikalar hamda boshqa ijtimoiy soha ob’ektlarini o‘rgangan holda nazorat tahlil tadbirlarini o‘tkazishligi, natijasi yuzasidan xalq deputatlari Bag‘dod tuman Kengashining Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha va Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyalari qo‘shma yig‘ilishida muhokama qilish uchun ma’lumotlar kiritishligi belgilandi.