Jalaquduq tuman Kengashi deputatlari ishtirokida strategik vazifalar muxokamasi
Bugun, xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashida tuman Kengashi deputatlari va axoli vakillari ishtirokida “O`zbekiston – 2030” strategiyasini takomillashtirishning mazmun-mohiyati va uning amaliy ahamiyati” mavzusida muhokama yig`ilishi bo`lib o`tdi. Tadbirda mamlakatimizda olib borilayotgan keng ko`lamli islohotlar, Strategiyada belgilanayotgan ustuvor yo`nalishlar, xususan, iqtisodiy
taraqqiyotni jadallashtirish, aholi turmush darajasini oshirish, ijtimoiy sohani rivojlantirish, mahalliy boshqaruv organlari faoliyatini takomillashtirish masalalari atroflicha ko`rib chiqildi.
Yig`ilish davomida tuman ma`naviyat va ma`rifat markazi tuman bo`limi boshlig`i va deputatlar tomonidan strategiyaning mazmun-mohiyati, uning hududlar kesimida amalga oshirilishi, jumladan, Jalaquduq
tumanida ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishni ta`minlashda tutgan o`rni va ahamiyati yuzasidan fikr-mulohazalar bildirildi. Strategiya doirasida belgilangan vazifalarni amalga oshirishda mahalliy Kengash deputatlarining mas`uliyati va faol ishtirokini kuchaytirish zarurligi ta`kidlandi.