Xalq deputatlari Oqoltin tumani Kengashi 14-"Navbahor" saylov okrugi deputati G.Islamova Oqoltin tumani “Ahillik” mahallasida mahalla yettiligi bilan uchrashdi.
Xalq deputatlari Oqoltin tumani Kengashi 14-"Navbahor" saylov okrugi deputati G.Islamova O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar
deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-35–V-sonli qarorining ijrosi va "Taraqqiyot va yetakchilik maskani" dasturi doirasidagi loyihalarni zarur infratuzilma bilan ta'minlash uchun 2026-yilda davlat byudjetida nazarda tutilgan mablag'larni sarflanishi bo'yicha Manzilli Dasturi doirasida muhokama o'tkazish maqsadida Oqoltin tumani “Ahillik” mahallasida mahalla yettiligi bilan uchrashdi.
Uchrashuvda mahalla yettiligi tomonidan aholi noroziligiga sabab bo‘layotgan ko‘pgina takliflar bildirildi.Bildirilgan takliflar ijrosi yuzasidan deputatlar tomonidan tegishli mutasadi rahbarlar bilan yuqoridagi masalalarning yechimi yuzasidan gaplashib,axborot berishga kelishib olindi.