Давлат мактабгача таълим ташкилотида таълим сифатини ўрганиш мақсадида Норин тумандаги  39-45-32-28-ДМТТи ўрганилди.
Давлат мактабгача таълим ташкилотида таълим сифатини ўрганиш мақсадида тумандаги  39-45-32-28-ДМТТи ўрганилди.
Туман ҳокимлигининг Ишчи гуруҳи  томонидан  таълим сифати, тарбияланувчи ёшларни фаоллиги, педогог ходимлар ўртасида ижтимоий-маънавий муҳит барқарорлиги, Давлат тилида иш юритиш ва пихолог, методист фаолияти режа график бўйича ўрганиш ишлари олиб борилмоқда.
Бугун 28-32-39-45-ДМТТда юқоридаги масалалар бўйича туман Маънавият ва маърифат маркази раҳбари, туман Кенгаши депутати Малика Таджибаева, туман ҳокимлигининг бош мутахассиси Ойбек Йўлдошев, туман мактабгача ва мактаб таълими  бўлим ходимлари билан биргаликда ўрганиш ишларини олиб борди.
Бунда тарбияланувчи йигит қизларнинг дарс машғулотларидаги жараёнлари,  муассаса иш юритув ҳужжатлари,   педагог ходимларнинг дрес кодга амал қилиши, педагог жамоаларнинг ижтиомий маънавий муҳити,  раҳбар ходимларнинг шахсий ривожланиш каби масалалар ўрганилди.