Xalq deputatlari tuman Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta'minlash va huquqiy masalalar bo'yicha doimiy komissiya yig'ilishi o'tkazildi.
#Doimiy_komissiya_faoliyati
Yig'ilish kun tartibida Payariq tuman Adliya bo‘limi tomonidan 2025-yilning 6 oyi (ikkinchi yarim yillik) davomida amalga oshirilgan ishlar muhokama qilindi.
Axborotda keltirilishicha mazkur davr mobaynida bo‘limga jami 105 ta jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari kelib tushgan bo‘lib, shundan 56 tasi qanoatlantirilgan, 34 tasi yuzasidan huquqiy tushuntirish berilgan, 8 ta murojaat taalluqliligi bo‘yicha boshqa tashkilotlarga yuborilgan hamda 5 ta murojaat murojaat mualliflarining iltimosnomasiga muvofiq ko‘rmasdan qoldirilgan.
Adliya bo‘limi tomonidan jami 9 ta o‘rganish va 5 ta monitoringlarni o‘tkazilishi natijasida 1200 ga yaqin qonun buzilish holatlarini aniqlangan.