Dasturlar ijrosi o‘rganilmoqda
Respublika hududlarini jadal kompleks rivojlantirish uchun tanlab olingan tuman (shahar)larda amaliy chora-tadbirlarni amalga oshirish to‘g‘risidagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 01.04.2025 yildagi PQ-132-sonli qarorida ko‘rsatilgan loyihalarning sifatli amalga oshirilishini ta’minlash maqsadida Kengash kotibiyat mudiri Beknazar Qorajonov Mirzabuloq mahallasi hududida istirohat bog‘i, sport majmuasi va bog‘ hududidagi Amfiteatr qurilishi ishlari bilan tanishdi. Ushbu qarorning asosiy maqsadlari sanoat va qishloq xo‘jaligi sohalarini rivojlantirish; infratuzilma, «yashil» tamoyil va yondashuvlarni hamda raqamlashtirishni joriy qilish, xizmatlar sohasini rivojlantirish, jumladan, kreativ industriyalar, turizm va yo‘lbo‘yi infratuzilmasi imkoniyatlarini ishga solish, tadbirkorlik faoliyati uchun qulay sharoit yaratish, kasbga o‘qitish, zamonaviy yoshlar mikrohududini tashkil qilish kabi tadbirlarni amalga oshirish hisoblanadi.