Xalq deputatlari Urganch shahar Kengashining “Sanoat, transport, qurilish, kommunal xo‘jaligi, aholiga xizmat ko‘rsatish va ekologiya masalalari bo‘yichadoimiy komissiyasi” raisi B.Allabergenov hamda Oʻzbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi guruhi rahbari B.Djumaniyazovlar tomonidan shahar obodonlashtirish boshqarmasi tasarrufidagi ichki yo‘llarni saqlash va joriy ta’mirlash ishlari bo‘yicha 2025-yil uchun dastlabki manzilli ro‘yxatini tasdiqlash to‘g‘risida”gi VII-10-67-12-180-K/25-sonli qarorning ijrosini nazorat qilish borasida o‘rganish islari olib borildi.
O‘rganish natijalariga ko‘ra, “Manzilli ro‘yxat” asosida “Islomobod” mahallasi hududidagi ta’mirtalab ko‘chalarda ichki yo‘llarnihg bugungi kundagi holati ko‘rib chiqilib, taqdim qilingan takliflar atroflicha muhokama etilishi hamda yakuniy Xulosa tayyorlanishi ko‘zda tutilgan.