PQ-35-sonli qaroridagi imkoniyatlar va yangi sharoitlardan aholi vakillari mamnun Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati G.Tugilova aholi bilan uchrashdi.Qaror asosida tumandagi ikkita mahallaga “Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi mahalla” maqomi berilganligi, ushbu mahallalarda ya'ni Madaniyat mahallasida yangi bino qurish, mahalla aholisini toza ichimlik suvi hamda mahalla markazini zarur infratuzilma bilan ta'minlash, piyodalar yo‘lagi qurish 1.7 km, yoritish chiroqlari o‘rnatish kabi bunyodkorlik ishlari aholining turmush darajasini yaxshilashga muhim qadam bo‘lishini ta’kidlandi.
PQ-35-sonli qaroridagi imkoniyatlar va yangi sharoitlardan aholi vakillari mamnun
2026–2027-yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35 sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori ijrosini ta’minlash hamda uning mazmun-mohiyatini aholi o‘rtasida keng targ‘ib etish maqsadida Gʻallaorol tumanida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati G.Tugilova aholi bilan uchrashdi.Qaror asosida tumandagi ikkita mahallaga “Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi mahalla” maqomi berilganligi, ushbu mahallalarda ya'ni Madaniyat mahallasida yangi bino qurish, mahalla aholisini toza ichimlik suvi hamda mahalla markazini zarur infratuzilma bilan ta'minlash, piyodalar yo‘lagi qurish 1.7 km, yoritish chiroqlari o‘rnatish kabi bunyodkorlik ishlari aholining turmush darajasini yaxshilashga muhim qadam bo‘lishini ta’kidlandi.