“O`zbekiston – 2030” strategiyasini takomillashtirishning mazmun-mohiyati va uning amaliy ahamiyati yuzasidan muhokamalar
“O`zbekiston – 2030” strategiyasini takomillashtirishning mazmun-mohiyati va uning amaliy ahamiyatini keng jamoatchilikka yetkazish, uning maqsad va vazifalarini tushuntirish maqsadida Xalq deputatlari Tomdi tuman Kengashi deputati N.Usenova ishtirokida tashkil etildi. Slayd-taqdimotlar orqali ishtirokchilarga strategiyaning mazmun-mohiyati, uning amaliy natijalari va kelgusidagi ustuvor vazifalari batafsil tushuntirib berilmoqda.
Navbatdagi bunday mazmunli suhbat Tomdi tumanidagi 2-sonli maktabda bo`lib o`tdi. Tadbirda ta`lim muassasasi jamoasi ishtirok etib, “O`zbekiston – 2030” strategiyasi doirasida ta`lim tizimini rivojlantirish, bolalar tarbiyasi va ta`lim sifatini oshirish masalalariga alohida e`tibor qaratildi. Tadbir yakunida ishtirokchilar tomonidan bildirilgan taklif va tavsiyalar kelgusida amalga oshiriladigan ishlar uchun muhim ahamiyat kasb etishi ta`kidlandi.