📚 TA’LIM — TARAQQIYOT POYDEVORI
🗞 “Samarqand” gazetasining 2026-yil 17-yanvar kungi 2 (2619)-sonida
Xalq deputatlari Samarqand shahar Kengashi deputati Olim Pardayevning
“TA’LIM — TARAQQIYOT POYDEVORI” mavzusidagi maqolasi e’lon qilindi.
📖 Mazkur maqolada bugungi kunda ta’lim sohasi Yangi O‘zbekiston taraqqiyotining eng muhim va ustuvor yo‘nalishi ekani, davlat siyosatida ta’limga qaratilayotgan e’tibor va amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar atroflicha yoritib berilgan.
🎓 Xususan, Samarqand shahrida ta’lim muassasalarini rivojlantirish, maktab va oliy ta’lim tizimini zamon talablariga moslashtirish, yoshlar uchun munosib sharoitlar yaratish, ta’lim sifatini oshirish borasida olib borilayotgan ishlar haqida so‘z yuritilgan.
👩‍🏫👨‍🏫 Shuningdek, maqolada pedagog kadrlarning jamiyatdagi o‘rni, ularning mehnatini munosib qadrlash, yosh avlodni bilimli, tashabbuskor va vatanparvar etib tarbiyalash masalalariga alohida urg‘u berilgan.
📈 Ta’kidlanganidek, ta’limga kiritilayotgan har bir sarmoya — bu kelajak taraqqiyoti, yoshlar salohiyati va yurt ravnaqining mustahkam poydevoridir.
📌 Ta’limga e’tibor — kelajakka e’tibor!