O‘zbekiston XDP Xonqa tuman Kengashi tomonidan 49-sonli oilaviy poliklinikada hamkor tashkilotlar bilan birgalikda "Birinchi tibbiy yordam - hayotni saqlovchi bilimlar " mavzusida tadbir o‘tkazildi.
DEPUTATLIK GURUHI ESHITUVI.
OzLiDeP Angren shahar Kengashi deputatlik guruhi yigilishida “Ozbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 28 sentyabrdagi 319-sonli qarori ijrosi borasida amalga oshirilgan ishlar togrisida “Inson” ijtimoiy hizmatlar markazi Angren shahar bolimi rahbari M.Mansurovning hisoboti eshitildi. Yiglishni Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi deputati, partiya shahar Kengashi raisi V. Li olib bordi va rais tomonidan mazkur masala organilgan MFY “ettiligi” hodimlaridan ushbu qaror ijrossi jarayonidagi muammolar togroosoda tushgan murojaat ham muhokama qilindi. Eshituv savol-javob tarzida otdi va berilgan bazi malumotlar yigilish ishtirokchilariga foydali boldi deyilsa mubolaga bolmaydi. Deputatlik guruhining yigilishi qaroriga kora markaz faoliyati qoniqarli deb baholandi va viloyat deputatiga mazkur qaror ijrosi yuzasidan bolgan murojaatdagi muammolarning kelgusida takrorlanmasligi maqsadida Xalq deputatlari Angren shahar Kengashining tegishli
komissiyasida MFY “ettiligi” hodimlari ishtirokida qayta ko`rib chiqiladi.