Yashil makon loyihasiga hissa qoʻshish vatanparvarlik, elparvarlik va donishmandlik namunasi. Yurt ravnaqi, mamlakat taraqqiyoti, xalq farovonligi, avlodlar saodati yoʻlidagi ezgu ish. Unda faol ishtirok etish oʻzini oqil va fozil hisoblagan har bir insonning dolzarb vazifasi hisoblanadi.
🍀Yurtimizda davom etayotgan “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasi va “Obod xonadon”, “Obod ko'cha” va “Obod mahalla” mezonlarini joriy etish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlarning holati Chinoz tumanidagi nuroniylar va deputatlardan tashkil topgan jamoatchilik nazorati guruhlari tomonidan bugun ham uyushqoqlik bilan o‘rganildi.
sektorlarga biriktirilgan jamoatchilik nazorati guruhi a’zolari, Xalq deputatlari Chinoz tumani Kengashi deputatlari A.Baxramov, K.Shermatova, “Nuroniylar” Kengashi raisi M.Mirsodiqov bilan birgalikda Chinoz tumanidagi “Do'slik" mahalla fuqarolari yig‘inidagi Diyor hamda Yoshlar ko‘chalarida joylashgan xonadonlarni o‘rganib chiqib, tomorqadan samarasiz foydalanib kelayotgan tomorqa egalariga tegishli tushuntirish ishlari va ko‘rsatmalar berildi.