MIROBOD TUMAN HOKIMLIGINING BOSHQARUV XODIMLARI VA SEKTOR RAHBARLARI UCHUN O‘QUV-TRENING TASHKIL ETILDI
Bugun, 23-aprel kuni, Prezident huzuridagi Davlat xizmatini rivojantirish agentligining Toshkent shahar filiali rahbari Shoxrux Mamadjanov boshchiligida Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashi deputatlari va Mirobod tumani hokimligi xodimlari uchunekspress-trening tashkil etildi.
Treningni o‘tkazishdan maqsad — hokimyat xodimlari o‘z ishini samarali olib borish jarayonini jadallashtirish, hokim va uning jamoasini yagona maqsad yo‘lida o‘zaro birlashtirish, hokimlik va sektor rahbarining samarali faoliyat yuritishi uchun zarur bo‘lgan bilim va ko‘nikmalarni berishdan iborat.
Tadbir avvalida "Respublika va mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari hamda xo‘jalik birlashmalari faoliyati samaradorligini baholash tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi PF-49-sonli Farmon mazmun-mohiyati va unda belgilangan vazifalarni amalga
oshirish mexanizmlari tushuntirildi.
Shundan so‘ng, boshqaruv qarorlarini qabul qilish, jamoada natijadorlikka erishish, shaxsiy rivojlanish va faoliyat samaradorligini oshirish kabi bugungi kun davlat xizmatchilari uchun zarur bo‘lgan yo‘nalishlarda ma’lumotlar berildi.