Давлатимиз байроғи – мустақиллигимиз ва тинчлигимиз тимсоли
📍 O‘zbekiston XDP Xonqa tuman Kengashi tashabbusi bilan "Nuroniylar" jamg‘armasi Xonqa tumani bo‘limida "Uzoq umr kaliti" mavzusida muloqot tadbiri o‘tkazildi.
8-Ҳазрати Алй сайлов округи Депутат С.Нишонов ташабуси билан КУЧАЛАРДА ҲАЙДОВЧИЛАРГА НОҚУЛАЙЛИК ТУҒДИРАЁТГАН НОҚОНУНИЙ ҚУРИЛГАН ТУСИҚЛАР МАҲАЛЛИЙ ДЕПУТАТ БОШЧИЛИГИДА БУЗИБ ТАШЛАНМОҚДА
Тибий Мурожаатлар турганилганда дарҳақиқат тез тибий мошинадаги касаллар, ут учириш мошиналар ҳамда бошқа ҳалқ эътиёжи учун фавқулодда ҳолатларда ҳаракатланадигон транспорт воситалари учун тусиқлар ноқулайликлар келтириши сабабли Ҳазрати Алӣ,Сарибозорча ва қисман Сарикада МФЙ лардаги тусиқлар бузиб ташланди.
Дарҳақиқат тусиқлар фуқаролар томонидан хавсизликни таъминлаш учун қурилган бўлиб, ушбу тусиқларни давлат томонидан қуриш ёки ўрнатиш мумкин бўлган жойларга қурилса мақсадга мувофиқ.
Фуқароларга депутат ва жамоат назорати томонидан бундай ноқонуний тусиқларни қурмаслиги ҳақида огоҳлантириб уларга тушинтиришлар берилди.