Давлатимиз байроғи – мустақиллигимиз ва тинчлигимиз тимсоли
📍 O‘zbekiston XDP Xonqa tuman Kengashi tashabbusi bilan "Nuroniylar" jamg‘armasi Xonqa tumani bo‘limida "Uzoq umr kaliti" mavzusida muloqot tadbiri o‘tkazildi.
“ЖУЙИ ДАМ” ариғи ҳимоя зоннасига қурилган иншиотлар бузиб ташланмоқда.
Сўх тумани Ҳазрати Али маъмурий ҳудудидан аукцион орқали 15 сотехдан деҳқончилик қилиш учун ерлар олган фуқаролар ҳамда ҳуддудаги боғбон ижарачилар иштирокида йиғилиш утказилди. Йиғилдишда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 16 февралдаги ПФ-36-сонли фармони асосида қишлоқ хўжалигини диверсификация қилиш, мавжуд ер, сув ва бошқа ресурслардан янада оқилона фойдаланиш, замонавий ва интенсив технологияларни қўллаш орқали қишлоқ хўжалиги ва озиқ-овқат маҳсулотлари етиштириш борасида тушинтиришлар олиб бориб уларнинг ерларинин суғорадигон Жуйи Дам ариғини тозалаш ҳамда реконструкция қилиш учун ҳашарларга қатнашиб уз ҳиссаларини қушишларига дават этилди. Мазкур йиғилишдан сунг ижарачи боғбонлар ерларимизни суғориладигон Жуйи дам ариғини муаммоли жойларига бориб Ҳашарларда иштирок этиб ариқни таъмирлаш ва ободонгарчилигига уз ҳиссаларини қушдилар.
Шунингдек фуқаролар томонидан узбошимчалик билан қурилган иншиотлар бузиб ташланиб сув йуллари очилиб ариқ ҳимоя зоннасига қурилишлар қурмасликлари ҳақида депутат томонидан огоҳлантирилишлар берилди.