Sog‘lom muhit - sog‘lom jamoa
Xalq deputatlari Bekobod shahar kengashining deputati U.Abdunazarov va Ma’naviyat targ‘ibotchilar guruhi a’zosi M.Qo‘ziboyev
bilan Bekobod Ixtisoslashtirilgan san’at
maktabi pedaogik jamoasi o‘rtasida “Sog‘lom muhit - sog‘lom jamoa" mavzusida davra suhbati tashkil etildi. Bunda, yurtimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamdagi ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar va sog‘lom muhit to‘g‘risida so‘z yuritilib, jamiyatimizni yanada rivojlanishiga salbiy ta’sir etayotgan korrupsiya illati to‘g‘risida ham fikr yuritildi. Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha Respublikamizda huquq-tartibot idoralari tomonidan murosasiz kurash olib borilayotganligi, hali xamon korrupsiyaga qo‘l urayotganlar to‘g‘risida internet tarmoqlari orqali axborotlar berib borilayotganligini ta’kidlab o‘tdi. Shuningdek, Toshkent viloyatida o‘z o‘rni va mavqeiga ega bo‘lgan ushbu bilim dargohida pedagoglar va o‘quvchilar hamda ota-onalar munosabatlari haqida batafsil so‘z yuritildi.