Давлатимиз байроғи – мустақиллигимиз ва тинчлигимиз тимсоли
📍 O‘zbekiston XDP Xonqa tuman Kengashi tashabbusi bilan "Nuroniylar" jamg‘armasi Xonqa tumani bo‘limida "Uzoq umr kaliti" mavzusida muloqot tadbiri o‘tkazildi.
Xalq deputatlari Buloqboshi tumani Kengashi kotibiyati mudiri N.Xolmatova va tuman Oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i X.Xolmatovaning ishtirokida tuman tibbiyot birlashmasi binosida Tibbiyotdagi kamchiliklarni bartaraf etish, odam savdosi va korrupsiyani oldin olish mavzusida davra suxbati bo‘lib o‘tdi.
Tuman tibbiyot birlashmasi binosida Tibbiyotdagi kamchiliklarni bartaraf etish, odam savdosi va korrupsiyani oldin olish mavzusida o‘tkazilgan davra suxbatida, Odam savdosi, Korrupsiya inson huquqlarining katta buzilishi bo‘lib, bu jamiyatdagi eng jiddiy muammolardan biri ekanligi to‘g‘risida yig‘ilish qatnashchilariga uqtirildi.
Buni oldini olish uchun qonunchilikni mustahkamlash, huquqni muhofaza qiluvchi organlarning samaradorligini oshirish, jamoatchilik nazoratini kuchaytirish kerakligi aytildi. Bundan tashqari yig‘ilish yakunida Oziq-ovqat xavfsizligi va sifatini
ta’minlash juda muhim ekanligi bu salomatlikka to‘g‘ridan-to‘g‘ri ta’sir qilishi muxokama etildi.