Давлатимиз байроғи – мустақиллигимиз ва тинчлигимиз тимсоли
📍 O‘zbekiston XDP Xonqa tuman Kengashi tashabbusi bilan "Nuroniylar" jamg‘armasi Xonqa tumani bo‘limida "Uzoq umr kaliti" mavzusida muloqot tadbiri o‘tkazildi.
Xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashining 2023-yildagi faoliyati to'g'risida.
Xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashida bugungi kunda 30 nafar deputatlar faoliyat yuritayotgan boʻlib,
deputatlaridan 21 nafarini erkaklar, 9 nafarini ayollar tashkil etadi.
Oʻtgan davr mobaynida xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashi tomonidan 17 marotaba sessiyalar oʻtkazilgan va ushbu sessiyalarda 158 ta masala koʻrib chiqilgan. Oʻtkazilgan sessiyalarda 139 marotaba mutasaddi tashkilot va korxonalarn hisobotlari hamda axborotlari (72 marotaba hisobot va 18 marotaba axborot) tinglangan, sessiyalarda koʻrib chiqilgan masalalardan 3 tasi muhokama etilgan boʻlsa, 3 tasi nazorat tahlil tadbirlar, 5 tasi vakolat doirasidagi, 8 tasi hokimning qarorlari tasdiqlangan, 49 tasi boshqa masalalar koʻrib chiqilgan.
Eshitilgan 72 ta hisobotlarning 1 tasi hokim hisoboti, 15 ta hokim o‘rinbosarlari, 4 ta sektor rahbarlari, 2 ta prokuror, 9 ta ichki ishlar, 6 ta moliya, 3 ta soliq, 6
ta sog‘liqni saqlash va 26 ta boshqa hisobotlar eshitilgan.
Eshitilgan 18 ta axborotdan 2 tasi Adliya, 4 ta Sud, 12 ta boshqa axborotlar eshitildi.
Yangi targ‘ib qilingan qonunlar 4 ta, o‘tkazilgan targ‘ibotlar soni 49 ta.
OAVda yoritilgan sessiyalar soni 17 ta shundan onlayn tarzida yoritilgan sessiyalar soni 17 ta.
E-qaror tizimi orqali e’lon qilingan qarorlar 158 ta, normativ-huquqiy tusdagi qarorlar 8 ta, huquqiy ekspertizadan o‘tkazilgan qarorlar 3 ta.
Shuningdek, xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashi deputatlari tomonidan joriy yil 49 marotaba mutasaddi tashkilot rahbarlariga deputatlik soʻrovlari yuborilgan.
2023-yil davomida Kotibiyat mudiri va deputatlar tomonidan xalq bilan 51 ta uchrashuvlar o‘tkazilgan, aniqlangan muammolar 130 ta, shulardan 118 tasi hal etilgan.
Yuridik va jismoniy shaxslarning jami 130 ta murojaatlar kelib tushgan bo‘lib 118 tasi hal etilgan, 12 tasiga tushuntirish berilgan.
Deputatlarning ommaviy axborot vositalaridagi 76 marotaba chiqishlari mahalliy va respublika televideniya, radiyo, bosma nashrlarda ommaga yoritilib borilgan.