Samarqand viloyatida “2023-yilda xalq deputatlari shahar va tuman Kengashlari faoliyatining samaradorligi” mavzusida muhokama bo'lib o'tdi.
2024-yilning 13-yanvar kuni xalq deputatlari viloyat Kengashida “2023-yilda xalq deputatlari shahar va tuman Kengashlari faoliyatining samaradorligi” mavzusida muhokama bo'lib o'tdi.
Ushbu muhokamada xalq deputatlari viloyat, shahar va tuman Kengash kotibiyatlari mudirlari va mutaxassislari ishtirok etishdi. Muhokama kun tartibidagi asosiy masala “2023-yilda xalq deputatlari shahar va tuman Kengashlari faoliyatining samaradorligi” bo'lib, unda o'tgan yil davomida shahar va tuman Kengash kotibiyatlari tomonidan yo'l qo'yilgan kamchiliklar va yutuqlar sanab o'tildi.
Navbatdagi masala, davlat rahbarining topshirig'iga binoan edo.ijro.uz tizimidan foydalanish bo'yicha soha mutaxassislari tomonidan seminar-trening o'tkazildi.