Bosh vazir o'rinbosari, Oila va xotin-qizlar qo'mitasi raisi Zulayxo Mahkamova Parkent tumaniga tashrif buyurdi.
Parkent tumaniga Bosh vazir o'rinbosari, Oila va xotin-qizlar qo'mitasi raisi Zulayxo Mahkamova tashrif buyurdi va tashrif davomida Parkent tumani hokimi Sardor Isakulov hamda tuman sektor rahbarlari bilan birgalikda PQ-1 sonli qaror doirasida tumanimizdagi Yoshlik hamda Yangi Sanganak mahallalarida notinch oilalarning ahvoli o'rganildi.Bu tashrif va o'rganishning asosiy maqsadi PQ-1 sonli qaror doirasida aniqlangan notinch oilalarning muammolarini o'rganish va ularga ijtimoiy, psixologik, huquqiy va boshqa turdagi yordamlarni ko'rsatish, xotin-qizlarning huquqlarini himoya qilish va ularning jamiyatdagi o'rnini mustahkamlash, oila va xotin-qizlar masalalari bo'yicha davlat siyosatini mahalliy darajada amalga oshirishga erishish.Bu tashrif, shubhasiz, notinch oilalarga yordam ko'rsatish va oila institutini mustahkamlash yo'lida muhim qadam bo'ladi. Bundan tashqari, bu kabi tashriflar o'zaro hamkorlikni yanada mustahkamlaydi va mavjud muammolarni bartaraf etishga zamin yaratadi.