2025-yil 29-yanvar kuni Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashi deputati B. Kamalov va tuman 3-sektor rahbari A.Boymirzayevlar boshchiligida “Barraj” mahallasida sodir etilgan jinoyat va ularning kelib chiqish sabablariga bag‘ishlangan muhokama yig‘ilish hamda aholi muammolarini yechish, murojaatlarini o‘rganish va ularga har tomonlama ko‘mak berish maqsadida navbatdagi sayyor qabul tashkil etildi.
🔹2025-yil 29-yanvar kuni Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashi deputati B. Kamalov va tuman 3-sektor rahbari A.Boymirzayevlar boshchiligida “Barraj” mahallasida sodir etilgan jinoyat va ularning kelib chiqish sabablariga bag‘ishlangan muhokama yig‘ilish hamda aholi muammolarini yechish, murojaatlarini o‘rganish va ularga har tomonlama ko‘mak berish maqsadida navbatdagi sayyor qabul tashkil etildi.
🔹Uchrashuv avvalida jinoyatchilik va oilalardagi nizolarni oldini olish, jinoyat sodir etishga moyil bo‘lgan fuqarolar bilan doimiy ravishda profilaktik suhbatlar o‘tkazish va bu borada profilaktika inspektorlari, mahalla tizimida faoliyat olib borayotgan barcha xodimlar hamjihatlikda harakat qilishi lozimligi ta’kidlanib, kelgusidagi vazifalar belgilab olindi.
🔹Shundan so‘ng, fuqarolar bilan o‘tkazilgan muloqotlar davomida ayrim masalalar huquqiy tushuntirishlar berish yo‘li orqali hal etildi. Qolganlarining ijrosi nazoratga olindi.