Kattaqo‘rg‘on tuman Kengashining VII chaqiriq beshinchi sessiyasi bo‘lib o‘tmoqda
Ayni vaqtda Xalq deputatlari Kattaqo‘rg‘on tuman Kengashining VII chaqiriq beshinchi sessiyasi bo‘lib o‘tmoqda. Sessiya ishini tuman hokimi va Kengash raisi Jamshid Nasriddinov boshqarib bormoqda.
Sessiya kun tartibida quyidagi masalalar ko‘rib chiqilmoqda:
1.  Xalq deputatlari Kattaqo‘rg‘on tuman kengashi va doimiy komissiyalarining 2025 yilga mo‘ljallangan ish rejasini tasdiqlash to‘g‘risida;
2.  Tumanda suv iste’molchilariga 2024-2025-yil novegatatsiya davri uchun ajratilgan suv miqdorini tasdiqlash to‘g‘risida;
3.  2025-yilda Kattaqo‘rg‘on tumani bo‘yicha suv resurslaridan foydalanganlik uchun soliq va yer qa’ridan foydalanganlik uchun bazaviy soliq stavkalariga qo‘llaniladigan kamaytiruvchi va oshiruvchi koeffisiyentlarni qo‘llash to‘g‘risida;
4.  Tumandagi mavjud ayrim ko‘chalarni nomlash va qonun talablariga muvofiqligi to‘g‘risida;
5.  Kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalarning bajarilishini nazorat qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida;
6.  2025 yilda Kattaqo‘rg‘on tumanini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi to‘g‘risida;
7.  Kattaqo‘rg‘on tumanida ishsizlik va korrupsiyadan xoli hududga aylantirish hamda “Obod xonadon”, “Obod ko‘cha” va “Obod mahalla” mezonlarini joriy etishda sektorlar rahbarlari tomonidan “mahallabay” va “xonadonbay” ishlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi sektor rahbarlarining hisoboti haqida;
8.  Tuman Adliya bo‘limining tumanda 2024-yilda norma ijodkorligi hamda huquqni qo‘llash amaliyoti yuzasidan amalga oshirgan ishlari to‘g‘risida;
9.  Tuman hokimi o‘rinbosari – Investisiya va tashqi savdo bo‘limi boshlig‘i Sh.Isoqulovning “Tumanga 2024-yilda investisiya loyihalari yuzasida amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risida”gi hisoboti haqida;
10.  Tuman davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘i N.Razzoqovning 2024-yilda mahalliy byudjet prognoz ko‘rsatkichlari bajarilishi, soliq qarzlarini qisqartirish yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlari to‘g‘risidagi hisoboti haqida;
11.  Tumanda “Reklama to‘g‘risida”gi qonun talablariga rioya etilayotganligi holatlarini ko‘rib chiqish to‘g‘risida;
12.  Tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi tomonidan tumanda 2024-yil davomida amalga oshirgan ishlari va 2025-yil rejalari to‘g‘risida hamda Jamoatchilik fikri asosida tadbirlarni shakllantirish, baholash, tanlab olishda ijrosini monitoring qilish bo‘yicha tuman ishchi komissiyasining 2024-yil hisoboti to‘g‘risida.
Sessiya ishi Facebook ijtimoiy tarmog‘ida quyidagi 👇👇👇
http://www.facebook.com/kattakurgon havola orqali to‘g‘ridan to‘g‘ri efirga uzatildi.