Xalq deputatlari Sherobod tumani kengashida "Yettinchi chaqiriq Xalq deputatlari Sherobod tumani kengashining to‘rtinchi sessiyasi" kun
tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohatlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi,
hamda Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyalari yig‘ilishlari bo‘lib o‘tdi.
1. Tumanda 2025-yil “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturi doirasida tanlangan mahallalarda tomorqa yerlarini sug‘orishni yaxshilash bo‘yicha dasturga kiritilgan takliflarni ko‘rib chiqish va ma’qullash to‘g‘risida
2. Sherobod tumanidagi ayrim geografik obyektlarni nomlash to‘g‘risida tuman hokimining ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini ta’minlash masalalari bo‘yicha maslahatchisi D. Jumaqulovaning hisoboti haqida
3. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 31-martdagi 145-sonli qarorining ijrosini taʼminlash maqsadida 2024-yil 5-bosqich “Ayollar daftari” bo‘yicha olib borilgan ishlar to‘g‘risida tuman hokimi o‘rinbosari Oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i G.Aminovaning hisoboti haqida
Doimiy komissiyalarda ko‘rilgan masalalar yuzasidan fikr mulohazalar eshitilib navbatdagi sessiyasi kun tartibiga tasdiqlash uchun
kiritildi.