MUROJAATNOMA — AMALIY HARAKATLAR DASTURI
O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Romitan tuman kengashi deputati M.Jumayeva tomonidan tumanning 23-umumta’lim maktabida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasida belgilangan ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan ma’rifiy tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirda mamlakat taraqqiyotining asosiy yo‘nalishlari, ijtimoiy himoyani kuchaytirish, kambag‘allikni qisqartirish, aholini daromadli qilish hamda mahallalarni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Ta’kidlanganidek, ushbu vazifalar O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasining dasturiy maqsadlari bilan uyg‘un bo‘lib, partiya deputatlari va faollari joylarda ularni amalga oshirishda faol ishtirok etmoqda. Aholi muammolarini o‘rganish, ijtimoiy adolatni ta’minlash va kam ta’minlangan qatlam manfaatlarini himoya qilish partiya faoliyatining ustuvor yo‘nalishlaridan hisoblanadi.