Президент Қарорининг ижроси депутат назоратида. Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025-йил 27-декабр кунги “2025-2028-йилларда Ўзбекистон Республикасининг ижтимоий ва ишлаб чиқариш инфратузилмасини ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-393-сонли қарорига асосан Хонобод шаҳар санитария-эпидимиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги бўлими биносини мукаммал таъмирлаш режалаштирилган бўлиб депутат А.Абдувалиев ҳолат юзасидан депутатлик назоратини олиб бормоқда. @XonobodKengash
Президент Қарорининг ижроси депутат назоратида. Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025-йил 27-декабр кунги “2025-2028-йилларда Ўзбекистон Республикасининг ижтимоий ва ишлаб чиқариш инфратузилмасини ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-393-сонли қарорига асосан Хонобод шаҳридан ўтган «М41» Бишкек-Душанбе-Термиз автомобиль йўлининг 582,2 км қисмида жойлашган носоз кўприкни реконструкция қилиш режалаштирилган бўлиб депутат А.Абдувалиев ҳолат юзасидан депутатлик назоратини олиб бормоқда. @XonobodKengash
Xalq deputatlari Xonobod shahar Kengashining navbatdan tashqari sessiyasi boʻlib oʻtdi. Sessiya kun tartibida shahar Kengashiga rais saylandi. Raislikka koʻrsatilgan nomzodlardan Mamatov Jalolidin Laʼtibjonovichni siyosiy partiya raislari va shahar deputatlari bir ovozdan tasdiqladi. Shu munosabat bilan Kengash raisi J.Mamatovga kelgusi ishlarida kuch-quvvat, sihat-salomatlik va yuksak samaradorlik tilaymiz.
Xalq deputatlari Xonobod shahar Kengashining navbatdagi VII-chaqiriq 14-sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Sessiya ishida bir qator muhim masalalar ko‘rib chiqildi. Ushbu sessiyada deputatlar tomonidan tegishli qarorlar qabul qilindi va ularning ijrosini ta’minlash bo‘yicha mutasaddilarga topshiriqlar berildi.
Xalq deputatlari Xonobod shahar Kengashining Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiya yig'ilishi bo'lib o'tdi
Бугун Халқ депутатлари Хонобод шаҳар Кенгашининг еттинчи чақириқ тщртинчи сессияси ўтказилди
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 6-yanvar kungi “Davlat maktabgacha ta’lim tashkilotlarida sog‘lom ovqatlantirish tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 1-sonli qarori ijrosi yuzasidan
Халқ депутатлари Хонобод шаҳар Кенгашининг "Саъноат, қурилиш, коммунал, сув хўжалиги ва экология масалалари бўйича доимий комиссия" йиғилиши ўтказилди. Йиғилишда Хонобод шаҳар Ободонлаштириш бошқармаси бошлиғи И.Якубовнинг 2024-йил 12 ой давомида амалга оширилган ишлари ҳамда 2025-йилдаги режалари юзасидан ахбороти мухокама қилинди.
Бугун Халқ депутатлари Хонобод шаҳар Кенгашининг еттинчи чақириқ учинчи сессияси ўтказилди
Xonobod shahrida kam ta'minlangan oilalarning daromadini oshirish maqsadida deputatlar hamda mahalla hodimlari hamkorligida ishlar olib borilmoqda.
Mahallalarda xavfsiz muhit — barqaror taraqqiyotimiz asosidir
Kechagina matbuot va ijtimoiy tarmoqlarda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining  “Respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish yo‘nalishida yaxlit manzilli ishlash tizimini joriy etishga qaratilgan qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarori e’lon qilindi. Mazkur hujjat mamlakatimizda jamoat xavfsizligini ta’minlash borasida muhim ahamiyatga ega bo‘lib, mahallalarda xavfsiz muhitni shakllantirishga qaratilgan mutlaqo yangi va samarali tizimni joriy etishi bilan alohida e’tiborga molikdir.
Ishonch bilan aytish mumkinki, ushbu qaror mahallalarimizda sodir bo‘lishi mumkin bo‘lgan har qanday huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish, aholining tinch va osoyishta hayotini ta’minlash, davlat idoralari hamda mahalla instituti o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi. Eng muhimi, qaror asosida har bir mahalladagi muammolarni manzilli o‘rganish va ularga aniq yechimlar ishlab chiqish tizimi yo‘lga qo‘yilmoqda.
Qarorda sohaga mas’ul idoralar oldiga aniq vazifalar belgilab berilgan. Jumladan, mahallalardagi mavjud muammolarni o‘z vaqtida aniqlash, huquqbuzarliklarning oldini olish, profilaktika ishlarini kuchaytirish hamda aholi bilan yaqin va samarali hamkorlikda ishlash muhim vazifa etib belgilangan. Shu bilan birga, har bir mahalla kesimida holatni chuqur tahlil qilish va manzilli chora-tadbirlarni amalga oshirish nazarda tutilgan.
Mazkur jarayonda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlarining vazifalari ham aniq belgilangan. Xususan, biz — mahalliy Kengash deputatlari, avvalo, ushbu qarorning mazmun-mohiyatini har bir mahalla aholisiga yetkazish va tushuntirishimiz zarur. Shuningdek, mahallalardagi vaziyatni doimiy o‘rganib borish, aholi murojaatlarini eshitish, mas’ul tashkilotlar faoliyati ustidan deputatlik nazoratini amalga oshirish hamda qaror ijrosini ta’minlashda faol ishtirok etishimiz lozim.
Navoiy shahrida ham mazkur qaror ijrosi doirasida tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda mahallalarda xavfsiz muhitni shakllantirish, profilaktika ishlarini kuchaytirish, aholi bilan ochiq muloqot asosida ishlashga qaratilgan tadbirlar izchil davom ettirilmoqda.
Shahar Kengashi deputati sifatida shuni ishonch bilan ayta olamanki, ushbu qaror mahallalarda tinchlik, osoyishtalik va barqarorlikni ta’minlashga, fuqarolarning davlatga bo‘lgan ishonchini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi. Zero, Prezidentimiz ta’kidlaganlaridek:
“Yurt obodligi, avvalo, mahalladan boshlanadi. Aynan mahalladagi yo‘l, suv, elektr va transport ta’minoti, bog‘cha, maktab va oilaviy poliklinikadagi shart-sharoitlarga qarab odamlar islohotlarimizga baho beradi.”