Хalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashining 18-sessiyasi oʻtkazildi.
Sessiyada dastlab “Buxoro viloyatida 2025-yilning 9 oyligida erishilgan natijalar hamda yil yakuniga qadar amalga oshiriladigan vazifalar toʻgʻrisida”gi  masala koʻrib chiqildi. Bunda viloyat hokimi Botir Zaripovning hisoboti eshitildi.
Kun tartibidagi navbatdagi masalada  “Buxoro  viloyatida korrupsiyaga oid jinoyatchilikning holati va uning kelib chiqish sabablari hamda ularni bartaraf etish boʻyicha koʻrilayotgan choralar haqida” viloyat prokurori  Ulugʻbek Hamdamovning axboroti tinglandi.
Shundan soʻng deputatlar “Buxoro viloyatida “Yangi Oʻzbekiston qiyofasidagi mahalla” maqomi beriladigan mahallalar roʻyxatini tasdiqlash toʻgʻrisida”gi,   masalani koʻrib chiqdilar. Mazkur masala boʻyicha Oʻzbekiston mahallalari uyushmasi viloyat boshqarmasi boshligʻi Jamol Nosirov axborot berdi.
Kun tartibiga muvofiq belgilangan “Viloyat mahalliy budjetining 2025-yil qoʻshimcha manbalarini yoʻnaltirish toʻgʻrisida”gi, “Oʻzboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalari hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarga boʻlgan huquqlarni eʼtirof etish toʻgʻrisida”gi masalalar ham qizgʻin muhokamalarga boy boʻldi.