Korrupsiya – jamiyat taraqqiyoti kushandasi
Xalq deputatlari Bandixon tumani Kengashi Korrupsiyaga qarshi kurashish komissiyasi raisi tuman hokimi Abdumalik Allamuradov hamda sektor rahbarlari, sohaga oid ma'sullar, tumandagi tashkilot rahbarlari, deputatlar hamda faollar ishtirokida aholining huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini yuksaltirish, jamiyatda Korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish, davlat va jamiyat hayotining barcha sohalarida Korrupsiyaning oldini olishga doir chora-tadbirlarni amalga oshirish maqsadida "Korrupsiya – jamiyat taraqqiyoti kushandasi" mavzusida yig'ilish o’tkazildi.Yig‘ilishda Muhtaram Prezidentimiz Sh.M.Mirziyoev boshchiligida joriy yilning 5-mart kuni Korrupsiyaga qarshi kurashish Milliy kengashi yig‘ilishida berilgan vazifalar ijrosini tashkil etish masalalari ta’kidlab o‘tildi.Shuningdek, korrupsiya jinoyatlarining oldini olishda fuqarolar orasida targ‘ibot va tushuntirish ishlarini olib borish bu turdagi jinoyatlarning oldini olishda alohida ahamiyat kasb etishi ta’kidlandi.