Deputat nazorati.
Tuman hokimligida “Islohotlar shtabi”ning birinchi ishchi guruhi tomonidan sanoat va energetika yo‘nalishida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan xalq deputatlari Uzun tumani Kengashi deputati Abdusamad Bakiyev ishtirokida o‘rganish va tahlil ishlari olib borildi.
Mazkur yo‘nalishda bugungi kunga qadar hududda bir qator muhim loyihalar hayotga tatbiq etildi. Jumladan, sanoat korxonalarini modernizatsiya qilish, yangi ishlab chiqarish quvvatlarini ishga tushirish hamda kichik va o‘rta biznes subyektlarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha tizimli ishlar amalga oshirildi. Natijada yangi ish o‘rinlari yaratilib, hududning iqtisodiy salohiyati yanada mustahkamlandi
Suxbati yakunida islohotlarning samaradorligini yanada oshirish, sanoat va energetika sohalarida barqaror o‘sishni ta’minlash hamda investitsiya loyihalarini jadallashtirish bo‘yicha aniq chora-tadbirlar rejalashtirildi.