"O‘zbekiston - Turkmaniston - Ozarbayjon" formatida uch tomonlama uchrashuvi to'g'risida
Xalq deputatlari Baxmal tuman Kengashi deputati Saidova Xafiza Donaboyevnaning O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 5-avgustda "O‘zbekiston - Turkmaniston - Ozarbayjon" formatida uch tomonlama uchrashuvi bo‘yicha
"O‘zbekiston - Turkmaniston - Ozarbayjon" formatida uch tomonlama uchrashuv bo‘lib o‘tdi:
Avazada o‘tayotgan BMTning Dengizga chiqish imkoni bo‘lmagan rivojlanayotgan mamlakatlar bo‘yicha uchinchi konferensiyasi doirasida O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev, Turkman xalqining milliy yetakchisi, Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedov va Ozarbayjon Bosh vaziri Ali Asadovning uch tomonlama uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
O‘zaro manfaatli mintaqaviy hamkorlikni kengaytirish va qo‘shma loyihalarni ilgari surish masalalari ko‘rib chiqildi.
Eng avvalo, energetika, transport va logistika, sanoat va qishloq xo‘jaligi sohalarida kooperatsiya uchun imkoniyatlar mavjudligi qayd etildi.
Amaliy hamkorlikning istiqbolli loyihalarini ishlab chiqish uchun mazkur formatdagi muloqotlarni davom ettirishga kelishib olindi. Bu uchrashuvda uch davlatlarning rivojlanishiga asosiy e’tibor qaratildi.