Saylovchilar bilan uchrashuv.
Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashining 11-Chekmirzaobod saylov okrugi deputati A.Sirojiddinov o‘z saylangan hududi, Chekmirzaobod mahallasi aholisi bilan navbatdagi uchrashuvni o‘tkazdi. Uchrashuvda o‘tgan to‘rt oy davomida hududni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, aholini yashash sharoitini yaxshilash bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar hamda kelgusidagi vazifalar yuzasidan axborot berdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan “yo‘l xaritalari”da Bag‘dod tumanida ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish hamda samarali nazorat o‘rnatish maqsadida, mahallada dasturlarga kiritilgan 1-chorak bajarilishi belgilangan 5 ta loyihalar joyiga chiqib o‘rganildi.
Shuningdek, mahallada joylashgan 41-Davlat Maktabgacha ta’lim tashkilotidagi muammolar o‘rganilib, ijrosini ta’minlash yuzasidan deputatlik nazorati o‘rnatildi.