#Deputatlar tomonidan Prezident farmonlarining ijrosi
#deputatlar fuqarolar bilan birga
👉🏻Президент Фармони (ПФ-98-сон, 23.06.2025 й.) билан “Ўзбекистон Республикасида маҳаллий давлат ҳокимияти вакиллик органлари фаолиятини 2030 йилга қадар ривожлантириш” концепцияси тасдиқланди.
ПФ-98-сон, 23.06.2025 й. фармонига асосан Республикадан бириктирилган ШТАБ ишчи гуруҳ томонидан Нурафшон шаҳрида маҳалла етиллиги ва ҳудуд депутати билан ҳар бир сайланган ҳудудларда неча нафар камбағал оилалар сони ҳамда ишсизлар сони ҳар бир депутат ўзи сайланган ҳудудида 30-июндан бошлаб 3 кун мобайнида режа график асосида ўрганиш ишлари олиб борилиш рўйҳат асосида шаклантирилди.
Унда 30-июн куни Инвестициялар саноат ва савдо бошқармаси бўлим бошлиғи Б.Акрамов, Ҳалқ депутатлари Нурафшон шаҳар Кенгаши котибият мудири ва "Адолат" СДП депутати К.Умарбоев ҳамда 4-сектор ҳудудидаги Учқун МФЙ, Бобур МФЙ, Обод МФЙ, Ойбек МФЙ ва Эвалик МФЙларнинг маҳалла еттилиги ва маҳалла фаоллари иштирокида ўрганиш ишлари олиб борди.