Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputatlari tumandagi maktabgacha ta’lim tashkilotlarida bo‘lib, tarbiyalanuvchilarga yaratilgan sharoitlar, tarbiyalanuvchilarning belgilangan sanitariya qoidalari, normalari va gigiyena normativlariga muvofiq holda ovqatlanishni tashkil etish; taom tayyorlash, oziq-ovqat mahsulotlarini sifatli qabul qilish, saqlash uchun zarur sharoitlar yaratish; taomnomaga muvofiq mahsulotlar to‘liq yetkazilishi va sarflanishini ta’minlash choralarini ko‘rish; oshpazlarning har uch yilda bir marta malaka oshirishi, tibbiy ko‘rikdan o‘tgan holda ishga qo‘yilishi bo‘yicha yo‘lga qo‘yilgan ishlarni o‘rgandi.
Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputatlari tumandagi maktabgacha ta’lim tashkilotlarida bo‘lib, tarbiyalanuvchilarga yaratilgan sharoitlar, tarbiyalanuvchilarning belgilangan sanitariya qoidalari, normalari va gigiyena normativlariga muvofiq holda ovqatlanishni tashkil etish; taom tayyorlash, oziq-ovqat mahsulotlarini sifatli qabul qilish, saqlash uchun zarur sharoitlar yaratish; taomnomaga muvofiq mahsulotlar to‘liq yetkazilishi va sarflanishini ta’minlash choralarini ko‘rish; oshpazlarning har uch yilda bir marta malaka oshirishi, tibbiy ko‘rikdan o‘tgan holda ishga qo‘yilishi bo‘yicha yo‘lga qo‘yilgan ishlarni o‘rgandi. Shuningdek, tarbiyalanuvchilarning zehnini, aqliy rivojlanishiga to‘g‘ri ta’sir ko‘rsatadigan mashg‘ulotlar bilan tanishdi. Mavjud muammolarga e’tibor qaratildi. Takliflar yozib olindi.