“Sijjak" mahallasi aholisi bilan uchrashuv o‘tkazildi.
🟢2025-yil 1-iyul kuni Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashi deputati Fatxulla Axmedov “Sijjak" mahallasi aholisi bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda tuman Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘i I.Izotullayev, Respublika ma’naviyat va ma’rifat markazi tuman bo‘limi boshlig‘i F.Fayzulloyeva hamda “mahalla yettiligi” a’zolari ishtirok etdilar.
🟢Uchrashuv davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-son Farmoniga asosan korrupsiyaning oldini olish, isrofgarchilikka chek qo‘yish, turli maraka va tantanali tadbirlarni ixcham va maqsadli o‘tkazish yuzasidan aholiga tushuntirishlar berildi.
🟢Shuningdek, joriy yil 23-iyundagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PF-98-son Farmoni bilan tasdiqlangan Mahalliy davlat hokimiyati vakillik organlari faoliyatini 2030-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasi mazmun-mohiyati bo‘yicha ochiq muloqot o‘tkazildi.
🟢Yig‘ilish yakunida saylovchilarning qiziqtirgan savollariga javob berilib, fuqarolarning murojaatlari tinglandi.