Депутатнинг ўз сайловчилари олдидаги ахбороти
Xalq deputatlari Guliston shahar Kengashi 12-Obodyurt saylov okrugi deputati Baydavlatov Islombek Faxriddinovichning o'z saylovchilariga faoliyati to'g'risida axborot berildi. Dastlab, “Obod yurt” mahallasini ishsizlikdan, kambag‘allikdan,
ajrimdan, migratsiyadan hamda jinoyatdan holi hududga aylantirishga va “Sayxunobod”, “Uychi” tajribalari,“Yashil makon” umummilliy loyihasini amalga oshirish, “Obod-xonadon obod-ko‘cha obod-mahalla” mezonlarini joriy etishga qaratilgan chora-tadbirlarni amalga oshirish bo‘yicha hamkor tashkilotlar bilan birgalikda ishlar amalga oshirilib kelinmoqda. Shuningdek,
deputatlar tomonidan Muhtaram Prezidentimizning 2025 yil 6 martdagi PQ-93-sonli qarorlari asosida shaharda 2025-2027 yillarda amalga oshiriladigan yangi loyihalar, jumladan, aholini munosib ish o‘rni bilan ta’minlash, infratuzilmani rivojlantirish bilan bog‘liq dasturlar to‘g‘risida tushuncha berildi. Guliston shahar Kengashi deputati I.Boydavlatov “Obodyurt” mahallasi fuqorolaridan kelib tushgan muammolarni o‘rganib, bartaraf qilish maqsadida ma’sul tashkilot raxbarlariga Guliston shahar hokimi o‘rinbosari A.Kamilovga (76-77 ko‘p qavatli uylarning tom qismini ta’mirlash, O‘zbekiston ko‘chasiga asfalt yotqizish), Guliston shahar gaz ta’minotiga (Ko‘p qavatli uylarning qishgi vaqtda gaz bosimini ko‘tarish), Toza hududga (Hududdagi chiqindini vaqtida olib ketilishini ta’minlash ) Obodonlashtirish bo‘limiga (76-77 ko‘pqavatli uylar atrofidagi daraxtlarga shakl berish) va shaharelektr tarmoqlariga (Bunyodkor ko‘chasiga yog‘och stolbani beton ustun stolba bilan almashtirish)
Deputatlik so‘rovlari yubordi. Deputatlik so‘rovlarida ko‘rsatilgan muammolar yuzasidan
ijrosi 60 foyizi bajarilgan 40 foiziga huquqiy tushuntirishlar berilgan.