Bugun 9-aprel - Sohibqiron Amir Temur (1336-1405) tavallud topgan kun!
Amir Temur tavalludining 689 yilligi munosabati bilan Sherobod tuman 8-son bolalar musiqa maktabida Xalq deputatlari Sherobod tuman kengashi 13-Qo‘shtegirmon saylov okrugi deputati Saidova Nigora Rajaboyevna tomonidan o‘quvchi yoshlar bilan suhbat o‘tkazdi
Suhbat davomida deputat N. Saidova o‘zining faoliyati, Amir Temurning tarixdagi o‘rni va uning davlat qurishdagi yuksak maqsadlari haqida so‘zlab berdi. deputat N. Saidova o‘quvchilarga buyuk ajdodimizning merosini anglash, uning mamlakatimiz uchun qilgan xizmatlarini qadrlash va shu bilan birga zamonaviy dunyoda mustahkam davlat tuzishdagi muhim jihatlar haqida fikr almashdi.
Deputat yoshlarni milliy qadriyatlarimizni hurmat qilishga,o‘quvchilarga jamiyatda o‘z o‘rnini topish, ilm olish va vatanparvarlikni rivojlantirish muhimligini ta’kidladi. Ushbu suhbat yoshlar uchun tarixni o‘rganish, o‘z ajdodlarining yutuqlaridan ilhomlanish va jamiyatda o‘z o‘rnini topish yo‘lida muhim qadam bo‘ldi. Maqsad – yoshlarni nafaqat bilim, balki yuksak ma’naviyatga ham o‘rgatishdir.