Aholi muammolariga yechim izlandi.
2025 - yil 2-aprel kuni Afg'oniston fuqarolarini o'qitish ta'lim markazida Termiz tumani Adliya xodimlari tomonidan tadbir tashkil etilib, aholining huquqiy muammolariga yechim izlandi.
Tadbir davomida fuqarolarga huquqiy maslahatlar berildi, ularning muammolari o‘rganilib, tegishli idoralarga yo‘naltirildi. Shuningdek, ishtirokchilarga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi PQ-1-sonli qarori – "2025-yilda respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida"gi hujjat mazmun-mohiyati tushuntirildi.
Shuningdek Xalq deputatlari Termiz tuman Kengashi deputati A.Abdullayev aholidagi muammolarni bartaraf etish hamda ularni kamaytirish yuzasidan o‘zining takliflarini, fikr va mulohazalari bildirib o‘tdi.