Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati O‘.Rajabov tumanidagi 50-sonli umumta'lim maktabida kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik ishlari hamda hozirgi sovuq ob-havoda o'quvchi yoshlarga yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi.
Har yili kuz-qish mavsumi kirib kelishi bilan mamlakatimiz hududlarida kommunal xizmatlar va ijtimoiy infratuzilmani barqaror faoliyatini ta’minlash uchun keng ko‘lamli tayyorgarlik ishlari olib boriladi
2025-2026 yillarga mo‘ljallangan dasturlar doirasida aholi yashash joylarining infratuzilmasini takomillashtirish va barqaror ishlashini ta’minlash bo‘yicha qat’iy choralar ko‘rilmoqda. Bu chora-tadbirlar kuz-qish mavsumini betalafot o‘tkazish, aholiga munosib turmush sharoitini yaratishga qaratilgan
Oʻrganish natijasida aniqlangan muammo va kamchiliklarni bartaraf etish boʻyicha deputat tomonidan taʼlim mutasaddilariga tushuncha va tavsiyalar berildi.