Deputat N.Ochilova ehtiyojmand oilalarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha uchrashuv o'tkazdi.
Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi deputati N.Ochilova tomonidan mahallalarda boquvchisini yo‘qotgan, ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalarni qo‘llab-quvvatlash masalalariga bag‘ishlangan taklif uchrashuvi tashkil etildi. Uchrashuvda mazkur toifadagi fuqarolarni ish bilan ta’minlash, kasb-hunarga o‘qitish, ularning mehnat bozorida munosib o‘rin egallashiga ko‘maklashish masalalari muhokama qilindi.
Deputat tomonidan ehtiyojmand oilalar a’zolarini kasbga yo‘naltirish, qisqa muddatli o‘quv kurslariga jalb etish, tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘yish uchun zarur sharoitlar yaratish bo‘yicha aniq takliflar bildirildi.
Uchrashuv yakunida bildirilgan taklif va tashabbuslarni amaliyotga tatbiq etish, har bir ehtiyojmand oilaning muammosini manzilli hal etish bo‘yicha tegishli chora-tadbirlar belgilab olindi.