Xalq deputatlari tuman Kengashining kengaytirilgan doimiy komissiyalar yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Bo‘ston tumanida yoshlarga oid davlat siyosati sohasidagi ishlar natijadorligini oshirish hamda ular bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari yuzasidan 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar, tuman mahalliy byudjetidan mablag‘ oluvchi byudjet tashkilotlarining ish haqi va unga tenglashtirilgan to‘lovlaridan bo‘lgan yetishmovchiliklar xamda o‘zgarish to‘g‘risida va tuman soliq inspeksiyasining 2026-yil uchun Bo‘ston tumani hududida yuridik hamda jismoniy shaxslarga qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallanmagan yerlari uchun mutloq miqdorda belgilangan bazaviy soliq stavkasiga kiritilayotgan kamaytiruvchi va oshiruvchi koyeffisiyentlar miqdorini qo‘llash bo‘yicha takliflari yuzasidan masalalar ko‘rib chiqilib navbatdagi sessiya kun tartibiga kiritish hamda muhokama qilish uchun havola etildi.